0dn.23godz.29min.
12.00 X0.00 21.72 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Miłego złego początki

Malaga CF przegrała 1:2 na La Rosaleda z Valencią CF w spotkaniu 24. kolejki LaLiga Santander 2017/18. Boquerones wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli i tracą 7 oczek do miejsca dającego utrzymanie.

Malaga nadspodziewanie długo prowadziła z Valencią, lecz w ostatnim kwadransie rywalizacji kompletnie pokpiła sprawę i ostatecznie przegrała 1:2. To już 17. porażka tej drużyny w rozgrywkach Primera Division.
Aktywniej zaczęli gospodarze tego spotkania. Widzowie na Estadio La Rosaleda w Maladze wciąż ochoczo wspierają swoich pupili pomimo tragicznych wyników. W nagrodę otrzymali najprawdopodobniej najlepsze 45 minut w wykonaniu Los Boquoneros w całym sezonie. Świetnie funkcjonowały stałe fragmenty gry, a bardzo dużo ożywienia wniósł nowy napastnik Brown Ideye.

Nigeryjczyk miał multum sytuacji pod polem karnym Neto. Udało mu się wykorzystać tylko jedną. Rzut rożny z lewej strony wykonał Recio, a odpuszczony przez Ruben Vezo 29-latek lekkim strzałem pokonał brazylijskiego golkipera. Nie da się ukryć, że było to w pełni zasłużone prowadzenie miejscowych.

W szatni gości musiało paść kilka bardzo mocnych słów, bowiem na drugą odsłonę tego meczu wyszli bardzo nabuzowani i od razu przystąpili do ostrzejszych ataków. Marniutko spisujących się Luciano Vietto oraz Santi Minę zastąpili Rodrigo i najlepszy strzelec Valencii – Simone Zaza. O wiele groźniejsze okazje wciąż miała jednak Malaga i aż ciężko było uwierzyć, że prowadzi tylko jedną bramką.

Na nieszczęście dla miejscowych, Valencia wzięła się za odrabianie strat w ostatnim kwadransie gry. Najpierw Francis Coquelin wyskoczył najwyżej przy rzucie rożnym i wyrównał stan rywalizacji, a zaledwie pięć minut później fatalna interwencja Ignasiegp Miquela kosztowała go czerwoną kartkę i sprokurowany rzut karny, który na gola zamienił Dani Parejo. W końcówce znakomitą szansę na gola przy wrzutce rozpaczy miał jeszcze bramkarz Malagi Roberto, lecz piłka minimalnie minęła słupek.

opis za: sportowefakty.wp.pl