0dn.12godz.56min.
11.69 X0.00 22.05 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ważna wygrana nad Albacete!

Malaga CF pokonała 2:1 na wyjeździe Albacete w spotkaniu 41. kolejki Segunda Division. Boquerones dzięki wygranej awansowali na 3. miejsce w tabeli dające przed play-offami komfort rozegrania meczu rewanżowego na swoim obiekcie.

Przed spotkanie to gospodarze zajmowali 3. miejsce wiec stawka spotkania była duża. Malaga dzięki kompletowi punktów nie dość, że zapewniła sobie prawo gry w play offach o awans do La Liga to jeszcze awansowała na 3. miejsce (z 5. przed tą kolejką) i ma ogromną szansę je utrzymać, bo w ostatniej kolejce podejmie na La Rosaleda grające już o nich Elche. Utrzymanie trzeciego miejsca to spory atut, bo nie dość, że Boquerones trafiliby w pierwszej rundzie na 6. ekipę, którą będzie najprawdopodobniej Deporivo La Coruna, ewentualnie Cadiz lub Tral Oviedo, to jeszcze mecze rewanżowe rozgrywaliby na swoim obiekcie.
Pierwotnie mecz miał się odbyć w niedzielę, ale w związku z tragiczną śmiercią Jose Antonio Reyesa zostało przełożone na wtorkowy wieczór. Samo spotkanie miało dosyć dramatyczny przebieg. Początkowo przewagę mieli gospodarze, ale z czasem do głosu doszli Boquerones czego efektem była bramka w 17. minucie Javi Ontiverosa. Szanse na kolejne trafienia miał ponownie Ontiveros i Blanco Leschuk. Gdy w 52. minucie gola na 2:0 strzelił Alfred N’Diaye wydawało się, że gospodarze nie będą w stanie wrócić już do gry. Niestety dwie minuty później drugą żółtą kartkę dostał Blanco Leschuk, a w 57. minucie Roman Zuzulia strzelił kontaktową bramkę. Do końca meczu pozostało jeszcze ponad 30 minut, a Malaga grała w osłabieniu. Mimo to Boquerones grali bardzo pewnie w obronie i nie pozwolili wydrzeć sobie bardzo cennego zwycięstwa.