FC Cincinnati vs Colorado Rapids
0dn.23godz.16min.
11.70 X3.80 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Malaga wciąż marzy

Malaga CF po fatalnej grze w okresie od końca stycznia do maja wciąż jest grze o prawo gry w play offach do La Liga. Wygrana 3:0 nad Realem Oviedo, walkowerem 1:0 nad CF Reus i 3:1 nad Realem Saragossa pozwoliły zachować marzenia o powrocie do Primera Division.

Gdy 19 stycznia Boquerones pokonali 2:1 Lugo wciąż byli na 2. pozycji dające bezpośredni awans. Niestety później pogrążyli się w totalnym marazmie. W kolejnych 15 spotkaniach wygrali zaledwie 3-krotnie, aż 7-krotnie remisując i 5-krotnie ponosząc porażki. To musiało kosztować ich spadek w tabeli. Na całe szczęście inne drużyny również nie zachwycały i dzięki temu Malaga wciąż jest na pozycji dającej prawo gry w play offach.
Najgorszym okresem dla Bouerones był kwiecień, w którym to ponieśli 3 porażki w 4 spotkaniach. W tym miesiącu doszło również do zmiany trenera. Po przegranym u siebie meczu z Extremadurą w 34. kolejce zwolniony został Juana Ramón Muñiz, a jego miejsce zajął Víctor Sánchez. Pod jego wodzą Malaga w 5 spotkaniach odniosła 3 zwycięstwa, 1 mecz zremisowała i 1 przegrała. Wliczając do tego walkower z Reus wywalczyła 13 puntów na 18 możliwych. Nie jest to może wynik imponujący, ale ostatnie mecze z Realem Oviedo i piątkowy z Realem Saragossa może napawać optymizmem. W tym pierwszym wspomnianym meczu pomimo gry od 30 minuty w osłabieniu Boquerones potrafili pokonać bezpośredniego rywala o strefę play off aż 3:0. W piątkowym meczu z Saragossą z kolei przegrywali do przerwy 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy meczu strzelając ponownie trzy bramki.
Do końca rywalizacji Malagę czekają jeszcze 2 spotkania, na wyjeździe z Albacete i u siebie z Elche. By być pewnym gry w play off  potrzebują 3 oczek, ale jeżeli w tej kolejce swoich spotkań nie wygrają Deportivo La Coruna i Real Oviedo, to gra w nich będzie już praktycznie pewna.
Poniżej skróty dwóch ostatnich spotkań wygranych na La Rosaleda. Przypominamy, że mecze Segunda Division można legalnie oglądać na youtube tutaj.