0dn.15godz.55min.
12.72 X4.15 22.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pożegnanie z Copa del Rey

Malaga CF przegrała na La Rosaleda 1:2 z UD Almerią w spotkaniu 1/64 finału Copa del Rey. Tym samym Boquerones odpadli z dalszej rywalizacji w Pucharze Hiszpanii i mogą w 100% skoncentrować się na walce o powrót do La Liga.

Patrząc na wyjściowy skład Malagi ewidentnie można było odnieść wrażenie, że rozgrywki Pucharu Króla nie są priorytetem dla gospodarzy. Cel jest jeden, powrót do La Liga i trener Muñiz potwierdził to w swoich wypowiedziach medialnych oraz wystawiając rezerwowy skład. Z „11” która zagrała w ostatnim meczu z Tenerife na boisku pozostało tylko dwóch graczy, w tym na bramce Paweł Kieszek, który zastępuję przebywającego na kadrze Munira.
Pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie goście w 10. minucie kiedy strzał Ivana Martosa obił poprzeczkę bramki bronionej przez Pawła Kieszka. Malaga w ostatniej minucie pierwszej połowy objęła prowadzenie po rzucie karnym, który arbiter podyktował po faulu na Hichamie, który na bramkę zamienił Héctor Hernández. Początek drugiej połowy jeszcze należał do Malagi, ale po godzinie gry losy meczu diametralnie się odwróciły. Najpierw w 65. minucie Almeria otrzymała rzut karny. Co prawda Kieszek obronił pierwszy strzał Gassamy, ale przy jego dobitce był już bezsilny. Następnie w 78. minucie drugiego gola strzelił Adri.