Atlanta United vs FC Cincinnati
0dn.18godz.25min.
12.30 X3.50 22.70 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Druga wygrana w sezonie

Malaga CF pokonała u siebie po dramatycznym spotkaniu Deportivo La Coruna 3:2 w meczu 12. kolejki LaLiga Santander 2017/18. Tym samym Boquerones wygrali drugie spotkanie w tym sezonie i awansowali w tabeli na 18. miejsce.

Choć naprzeciw siebie stanęły dwie z kilku najsłabszych drużyn obecnego sezonu, mecz na Estadio La Rosaleda stał na naprawdę wysokim poziomie, głównie jeśli chodzi o ilość okazji bramkowych. Zarówno Malaga, jak i Deportivo znały wagę tego meczu i od samego początku ruszyły do ataków.
Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze – w 15. minucie kompletnie niepilnowany w polu karnym Roberto Rosales przejął piłkę po wrzutce z rzutu rożnego i kąśliwym strzałem po długim słupku dał Maladze prowadzenie. Na odpowiedź gości trzeba było czekać tylko osiem minut – po ładnej centrze Celso Borgesa, precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Lucas Perez.
Początek drugiej połowy należał do Deportivo, które w 52. minucie wyszło na prowadzenie. Po raz drugi w tym meczu na indywidualny rajd zdecydował się środkowy obrońca, Fabian Schär i dobił piłkę do pustej bramki po wcześniejszej obronie uderzenia Lucasa Pereza w wykonaniu Roberto Jimeneza.
Kolejne minuty były pod dyktando zawodników Michela, którzy odrobili straty w 63. minucie. Wprowadzony kilka minut wcześniej Juanpi Añor zagrał piłkę na trzeci metr, gdzie doszło do sporego zamieszania. Po przekroczeniu linii bramkowej wciąż nie było wiadomo, komu należy zapisać tę bramkę, ale ostatecznie wpadła ona na konto Chory’ego Castro.
Gospodarze nie chcieli remisować tego spotkania i dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, co udało się na sześć minut przed końcowym gwizdkiem. Juanpi Añor pięknym podaniem obsłużył Borję Bastona, a ten po chwili pięknie ,,dziubnął” piłkę nad Rubenem, strzelając w ten sposób swojego pierwszego gola w tym sezonie.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com