Denver Nuggets vs Los Angeles Lakers
0dn.20godz.29min.
12.00 X0.00 21.72 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wygrana nad Sportingiem Gijon

Malaga CF pokonała u siebie 3:2 Sporting Gijon w spotkaniu 11. kolejki LaLiga Santander 2016/17. Tym samym Boquerones odnieśli swoje czwarte kolejne zwycięstwo w tym sezonie na La Rosaleda, choć goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie w tym meczu.

Pierwszą okazję gospodarze stworzyli sobie w 12. minucie gry, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową Juanpiego wybronił Cuellar. Minutę później prowadzenie objęli jednak goście z Gijon – Viguera zagrał prostopadle w pole karne do Copa, ten oddał ją na szósty metr Viguerze, który płaskim strzałem otworzył wynik.

W kolejnych minutach pierwszej odsłony groźniejsze sytuacje stwarzali sobie piłkarze z Andaluzji, aż w końcu w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania. Najpierw dwukrotnie obrońcy zablokowali strzał Michaela Santosa, aż w końcu Fornals skierował futbolówkę z 14 metrów do siatki.

Cztery minuty po przerwie, Rojiblancos ponownie wyszli na prowadzenie – po faulu na Lopezie do piłki ustawionej na 23 metrze podszedł Cop i precyzyjnym uderzeniem ponad murem pokonał Kameniego. W 65. minucie na tablicy świetlnej znów widniał jednak remis – spod linii końcowej dośrodkował Ontiveros, a celną główką popisał się Ramirez.

Sześć minut później sytuacja stała się nieco trudniejsza dla gości z Gijon, albowiem po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, boisko opuścić musiał Castellano. Minutę później to jednak piłkarze Sportingu wykreowali sobie świetną sytuację na zdobycie gola, ale uderzenie Copa z 11 metrów po szybkiej kontrze, fantastycznie wybronił Kameni.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie – w 76. minucie po dośrodkowaniu Ontiverosa jeszcze niecelnie główkował Michael Santos, ale dwie minuty później było już 3:2. Z okolic narożnika szesnastki piłkę w pole karne posłał Carlos, a Cuellara pięknym szczupakiem z około dziesięciu metrów pokonał Santos.

Malaga odniosła tym samym czwarte zwycięstwo w sezonie i przynajmniej na kilkanaście godzin awansowała na dziewiąte miejsce, natomiast Gijon pozostaje w strefie spadkowej. Po przerwie reprezentacyjnej, Sporting zagra z Sociedadem, a Malaga pojedzie na Camp Nou.