Almeria vs Malaga
0dn.10godz.37min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Porażka z Atletico

Malaga CF przegrała na wyjeździe 0:1 z Atletico Madryt w spotkaniu 4. kolejki LaLiga Santander 2017/18. Tym samym Boquerones wciąż nie zdobyli nawet punktu w tym sezonie i wspólnie z Deportivo Alaves zamykają ligową tabelę.

Gdyby nie otwarcie nowego stadionu, mecz Atletico-Malaga zaklasyfikowany zostałby do kategorii „spotkania bez historii”. W tym wielkim dniu dla klubu z Madrytu, gola na wagę zwycięstwa zdobył Antoine Griezmann, przez co blisko 70 tysięcy kibiców zgromadzonych na Wanda Metropolitano mogło cieszyć się z kompletu punktów.

Dwóch zmian po remisie w Rzymie dokonał Diego Simeone – miejsca Savicia i Vietto zajęli Correa i Lucas Hernandez. Także dwóch piłkarzy po porażce z Las Palmas wymienił opiekun Malagi, Michel – zamiast Kuzmanovicia i Keko, mogliśmy oglądać Rolon oraz Castro.

Niezbyt wiele działo się w pierwszej połowie spotkania na Wanda Metropolitano. W 37. minucie lewą stroną pola karnego przedarł się Baston, którego strzał z ostrego kąta wybronił Oblak. Chwilę później z dystansu spróbował jeszcze Recio, ale piłka padła łupem bramkarza Atletico.

Po przerwie przebudzili się madrytczycy – w 50. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Koke, ale uderzenie piłkarza Atletico wybronił Jimenez. Sporo ożywienia wprowadził Carrasco, który pojawił się w drugiej połowie na boisku w miejsce Thomasa Partey’a.

W 61. minucie, Atletico zdobyło historycznego, pierwszego gola na swoim nowym stadionie. Prawą flanką przedarł się Correa, który wyłożył piłkę na siódmy metr do Griezmanna, a Francuz skierował futbolówkę do siatki. W końcówce okazję do wyrównania miał Rolan, ale po strzale Urugwajczyka piłkę nad poprzeczkę przeniósł Oblak.

Wynik nie uległ już zmianie i kibice Atletico zgromadzeni na nowym stadionie mogli kontynuować świętowanie tego ważnego dnia w historii madryckiego klubu. W następnej kolejce Atletico zagra w Bilbao, a Malaga o pierwsze ligowe punkty powalczy w starciu z Valencią.

opis spotkania za: primeradivision.pl