Mynaj vs Czornomoreć Odessa
1dn.5godz.51min.
13.60 X3.40 21.95 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cenna wygrana nad mocnym rywalem

Malaga CF pokonała u siebie 2:1 Athletic Bilbao w spotkaniu 7. kolejki LaLiga Santander 2016/17. Tym samym Boquerones odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Malaga odniosła bardzo cenne zwycięstwo nad mocnym rywalem, które pozwoliło jej  wydostać się ze strefy spadkowej, od której dzielą ją teraz 2 punkty.
Bohaterem spotkania okazał się Duda, portugalski weteran Boquerones. Gracz ten ostatnio był tylko rezerwowym, ale w niedzielę to w dużej mierze jemu gospodarze zawdzięczają zwycięstwo. Duda wszedł na boisko w 67. minucie zmieniając Charlesa i w 82. minucie asystował przy wyrównującym trafieniu Ramireza, a minutę później sam strzelił gola dającego gospodarzom komplet punktów.
Spotkanie rozpoczęło się dla Malagi fatalnie, bo już e 3. minucie Artis Aduriz wyprowadził Basków na prowadzenie i pomimo usilnych prób przez długi czas gospodarzom nie udawało się odwrócić losów spotkania, choć od 36. minuty grali w przewadze, po tym jak arbiter wyrzucił z boiska Balenziagę za agresywne zachowanie wobec Rosalesa. Dopiero w końcówce za sprawą Dudy udało się rozmontować szczelną obronę Athleticu.
W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył również gracz Malagi, Bakay Kone, ale nie mogło to już wpłynąć na losy spotkania.