0dn.15godz.30min.
12.00 X0.00 21.72 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Druga porażka w sezonie

Malaga CF przegrała na wyjeździe 0:2 z Elche CF w spotkaniu 10. kolejki Segunda Division. Porażka ta może Boquerones kosztować utratę pozycji lidera jeżeli swój mecz wygra Granada.

W porównaniu do ostatniego meczu w wyjściowym składzie trener Muñiz dokonał trzech zmian. Munir, N’Diaye i Ontiveros zastąpili Kieszka, Lacena i Pacheco. Dwaj pierwsi ostatnio nie grali z powodu gry w swoich reprezentacjach narodowych.
W pierwszej połowie grę prowadzili gospodarze, ale Boquerones grali uważnie w obronie i koncentrowali się na kontratakach. Byli nawet blisko objęcia prowadzenia, ale w 10. minucie dogodną okazję zmarnował Blanco Leschuk, który zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Z kolei Elche cierpliwie budowało swoje akcje ofensywne i w końcu udało im się pokonać Munira w 36. minucie po pięknym strzale głową Neydera.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Malagi. W 48. minucie ponownie przed szansą bramkową stanął Blanco Leschuk, ale jego strzał z kilku metrów obronił bramkarz gospodarzy. Niestety w 63. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Borja Martinez i gospodarze prowadzili już dwoma golami. Malaga próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania, m.in. Pacheco z rzutu wolnego strzelił minimalnie obok słupka, ale gospodarze nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa.