0dn.22godz.32min.
13.50 X3.50 22.10 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gładka przeprawa z Getafe

Malaga CF pokonała na La Rosaleda 3:0 Getafe CF, w spotkaniu 23. kolejki Liga BBVA. Boquerones zwycięstwo przyszło nadspodziewanie łatwo, bo już do przerwy prowadzili trzema bramkami i w drugiej połowie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Wynik spotkania już w 9. minucie otworzył 22-letni Wenezuelczyk, Juanpi Añor. W 23. minucie było już 2:0 dla gospodarzy, po składnej koronkowej akcji, którą trafieniem zakończył debiutujący w Maladze, Christian Atsu. Pomocnik z Ghany kilka dni temu został wypożyczony z Chelsea Londyn i kapitalnie przywitał się z La Rosaleda.

Pod koniec pierwszej połowy goście w końcu odważniej zaatakowali bramkę Kameniego, ale nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Za to gracze Malagi przeprowadzili szybką kontrę i w 43. minucie Brazylijczyk Carles strzelił swoją dziewiątą bramkę ligową w tym sezonie.

W drugiej połowie Boquerones spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i praktycznie nie pozwolili Getafe zagrozić swojej bramce. Mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale żadnego kontrataku nie udało im skutecznie zakończyć.

Jedyną złą wiadomością z meczu, który był 600. w historii spotkaniem w Primera Division na La Rosaleda, była żółta kartką jaką otrzymał Recio, która wyeliminuje go z kolejnego spotkania ligowego z Villarreal.

W środę drużynę Javiego Gracii rozegra towarzyskie spotkanie z Dynamem Kijów.