środa, 8 sierpnia 2018

Gustavo Blanco wypożyczony z Szachtara Donieck

Malaga CF wypożyczyła na rok Gustavo Ezequiela Blanco Leschuka z ukraińskiego Szachtara Donieck. Wysoki napastnik (190 cm) jest Argentyńczykiem, ale ma również ukraińskie korzenie. 

Blanco jest wychowankiem argentyńskiego Arsenalu de Sarandí, ale w Argentynie poza grą w drugoligowym Deportivo Merlo i wcześniej we wspomnianym  Arsenalu praktycznie nie pokazał nic szczególnego. W lipcu 2014 roku jako wolny zawodnik podpisał umowę z rosyjską Anży Machaczkała, ale już we wrześniu trafił do marokańskiego Wydad AC. Następnie w marcu 2015 roku również na zasadzie wolnego transferu związał się ze szwedzkim klubem Assyriska FF. Tam wystąpił w 25 spotkaniach ligowych i strzelił 10 goli. 

W lutym 2016 roku związał się z ukraińskim Karpaty Lwów i grał w tym klubie do stycznia 2017 roku, kiedy za 400 tyś euro został kupiony przez Szachtara Donieck. W Karpatach wystąpił w 26 spotkaniach i strzelił 9 goli. W Szachtarze w pierwszym półroczu grywał w miarę regularnie. W lidze w 11 meczach ligowych strzelił 4 gole. W ostatnim sezonie był już tylko rezerwowym i w 15 spotkaniach zaledwie raz udało mu się pokonać bramkarza rywali.

malagacf.es


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz