wtorek, 4 lipca 2017

Sandro oficjalnie w Evertonie

Sandro Ramirez został oficjalnie zawodnikiem angielskiego Evertonu. 21-latek podpisał z nowym klubem 4-letnią umowę, a Malaga CF otrzymała za niego 5,25 miliona funtów.

Walka o pozyskanie 21-latka trwała od kilku tygodni, a uczestniczyło w niej wiele klubów z Europy. Spowodowane to było skutecznością piłkarza w minionym sezonie Primera Division (14 goli w 30 występach) i jednocześnie niską kwotą odstępnego wpisaną w jego kontrakcie. Taki warunek postawił on bowiem przed rokiem działaczom Malagi, gdy na zasadzie wolnego transferu przechodził z Barcelony. W pierwszej drużynie "Blaugrany" występował w sezonach 2014/2015 i 2015/2016, a w tym czasie zagrał 17-krotnie w lidze i dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Ostatecznie walkę o Sandro Ramireza wygrał Everton, który na sfinalizowanie transferu musiał poczekać do zakończenia rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy do lat 21. 21-latek występował w nich w pierwszym składzie Hiszpanów i w wygranym 3:1 meczu grupowym przeciwko Portugalii wpisał się na listę strzelców. Jednak zarówno dla niego, jak i dla jego kolegów turniej zakończył się rozczarowaniem, gdyż w piątkowym finale ulegli 0:1 Niemcom.

 - Jestem bardzo szczęśliwy, to duży krok w mojej karierze. Wiem, że wiążę się z potężnym klubem w Anglii. Everton to dla mnie idealne miejsce, mam też idealnego menedżera, który daje mi pewność, co do dalszego rozwoju - powiedział Hiszpan oficjalnej stronie "The Toffees".

eurosport.onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz